ruptura musculara

Diverse

Postata de paulned cu 12 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Nedelcu Paul am 41 ani,in timpul unui meci de fotbal am simtit niste intepaturi la inghinali(incheietura )piciorului stang.va-si ruga sa-mi spuneti ce tratament trebuie sa urmez. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă acele înţepături continuă să se manifeste trebuie consultat un medic care vă va indica un tratament eficient respectivei afecţiuni diagnosticate

Petre

acum 7 ani

Va scriu ca sa va avertizez asupra urmatoarelor aspecte
1. Nu incercati terapii complementare ale unor medici sportivi...eu m amnluat dupa medicatia lor si m am ales cu un hrmatom de 14 cm la gamba
2. Respectati la litera ce va spune ortopedul intrucat primele 72 de ore sunt critice ...
3. Sa nu credeti ca "mie nu mi se poate intampla" .... asa am crezut si eu si m am ales cu operatie... pyneti gheata si stati lanorizontala