roseala....

Diverse

Postata de bulanul cu 11 ani in urma.

in timpul muncii si nu doar....inrosesc la fata destul de tare la obraji....in momentul in care ma enervez ...la fel....cand vb cu cineva la fel.....deci mai tot timpul is rosior in obaji!...de ex....de trebuie sa merg la o sedinta.....sau o intrunire sau ceva de genul ...la fel!......niste sfaturi poate sa0mi dea cnv....sau posibile cauze??

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Inrosirea obrajilor este consecinta cresterii vascularizatiei la acest nivel iar aceasta poate poate aparea la diversi stimuli sau diverse situatii ( stres, furie, stanjeneala, efort fizc, temperaturi ridicate, etc). Este o reactie fiziologica greu de controlat.

bulanul

acum 11 ani

si aceasta reactie.....s-ar putea controla cumva?in sensul ....tratament ceva de genul?