Reteta pt anemie

Diverse Anemie indusa de medicamente

Postata de Adi10154047 cu 14 ani in urma.

salut. . . .vreau si eu o reteta pt anemie daca se poate . . . va multumesc pentru intelegere

Raspunsuri (4)

raluca

acum 14 ani

Citat:
salut. . . .vreau si eu o reteta pt anemie daca se poate . . . va multumesc pentru intelegere

Buna,
Cine ti-a spus ca ai avea anemie? Ai facut analize si ti-a iesit anemie sau cum ai depistat?

Adi10154047

acum 14 ani

Nu eu am anemie ci tatal meu este anemic a fost operat de doua ori de chsturi hidatice si inca nu si-a revenit complet.am mai inceract cateva retete de anemie k diferite pastile da nu au dat rezultat. . .si de aceea as vrea o reteta pentru anemie k fructe k legume nush poate acestea dau rezultat.

raluca

acum 14 ani

Buna,
Am intels despre ce e vb. Nu stiu daca este o reteta specifica anemiei, dar iti pot spune ce poti face in continuare. In cea ce priveste alimentatia se recomanda: peste, carne de pasare, carne de vita, maruntaie (ficat de vita, rinichi, inima, etc), galbenus de ou, legume (sfecla rosie, varza, fasole verde, rosii, spanac, salata, sparanghel, patrunjel, etc), fructe (caise, piersici, ananas, curmale, capsuni, coacaze negre, afine etc), nuci, alune, paine neagra.
Printre plante medicinale care sunt de ajutor se remarca: catina, urzica, coada calului, papadia si tecile de fasole fara seminte. Se fac infuzii si se beau doua, trei cani de ceai pe zi.
De un real ajutor este cura cu suc de sfecla rosie (bogata in saruri minerale, fosfor, fier si vitamine B si C). Se bea zilnic cate o jumatate de pahar de suc dimineata si jumatate de pahar seara.
Se mai recomanda cura cu polen (20g pe zi pentru adulti)timp de o luna sau doua. Mai poate fi folosita mierea de albine de mana de culoare inchisa care este bogata in fier. Sper sa va ajute. Eu va doresc sanatate si sa auzim de bine.

valerika...11

acum 12 ani

Salut la toti......vreau si eu o reteta pt anemie daca se poate ,multumesc....