RESPIRATIA ma omoara :-( ...

Diverse

Postata de eddie. cu 10 ani in urma.

buna ziua! din pacate am o problema grava (zic eu), cu respiratia. am 26 ani, iar anul trecut cam prin oct. am incepus sa tusesc si sa respir greu, ca si cum as fi avut caile respiratorii "iritate" - am crezut ca aveam astm, desi pana la aceasta varsta nici urma. apoi a inceput calvarul cand am avut primele crize de dispnee. a fost teribil; am facut analize: rezonanta, radiografie, spirometrie, dar doctorii (din italia) nu mi-au gasit nimic. atat mi-au spus, ca nu am astm...
as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta cu vreo informatie.
va multumesc, marius

Raspunsuri (7)

LILIANA RUSU

acum 10 ani

eu va sfatuiesc sa mergeti la un specialist in cardiologie, sa faceti un ecograf la inima,
multa sanatate va doresc

eddie.

acum 10 ani

va multumesc mult, desi nu sunt convins ca problema ar fi la inima.
o zi buna!

Lucian

acum 10 ani

Lasa-te de tigari, sau treci pe electronice.

eddie.

acum 10 ani

m-am lasat imediat, si asa fumam cam 1 tigara pe saptamana (fara sa exagerez!); ideea este ca am 1 an de cand nu ma mai ating de tigari si problema tot nu a disparut complet.

LILIANA RUSU

acum 10 ani

eddie, asa am spus si eu, dar fiul meu nu are nimic cu inima, dar a fost depistat cu pericardita, cu lichid, a tusit citeva luni, il durea umarul si spatele, il durea pieptul cind respira, si instare grava a fost internat, daca nu facea febra mare lua si acum medicamente de raceala,
nu se intimpla nimic daca faceti toate analizele si ecograf,
multa sanatate va doresc

LILIANA RUSU

acum 10 ani

eddie, asa am spus si eu, dar fiul meu nu are nimic cu inima, dar a fost depistat cu pericardita, cu lichid, a tusit citeva luni, il durea umarul si spatele, il durea pieptul cind respira, si instare grava a fost internat, daca nu facea febra mare lua si acum medicamente de raceala,
nu se intimpla nimic daca faceti toate analizele si ecograf,
multa sanatate va doresc

eddie.

acum 10 ani

va multumesc mult de sfat Dna. Liliana. o sa fac totusi si ecografia la inima, desi nu am aceleasi simptome ale fiului Dvs. pe care le-ati descris. problema este ca medicii din italia nu se implica prea mult, mai ales pentru straini. sper sa se rezolve pana la urma.
multumesc, sanatate multa!