relatie intre veri secundari

Diverse

Postata de ana-maria18478979 cu 12 ani in urma.

V-as ruga foarte mult sa ma lamuriti: in cazul unei sarcini rezultate din doi parinti care sunt inruditi ca verisori de gragul 2 exista vreun pericol ca acest copil sa se nasca cu probleme? Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Anna

acum 11 ani

Riscul este foarte mic, aproape neglijabil. Si chiar si la verii primari riscul e mic.

Robesi

acum 10 ani

Verisorii de gradul 2 impartasesc marterialul genetic 3,123%.
Citeste mai mult despre asta aici:
http://www.mymed.ro/consangvinitate-casatorie-rude-veri.htmldwo