recoltare sange

Diverse

Postata de maxxxxx cu 11 ani in urma.

am citit pe net ca, pentru o recoltare de sange pentru aflarea grupei sanguine nu trebuie sa mananci si sa bei nimic dupa ora 18:00 ca poate influenta rezultatul
si tot acolo am citit ca nu trebuie sa fii nici nedormit pentru analiza aceasta !
asa e sau nu conteaza asta ?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, nu trebuie indeplinite nici-un fel de conditii.

maxxxxx

acum 11 ani

recoltarea se face dimineata de obicei sau se poate si in timpul zilei ?

maxxxxx

acum 11 ani

recoltarea se face dimineata sau se poate face si in timpul zilei ?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Se poate si in timpul zilei.