Radioterapie - cum ati suportat?

Diverse

Postata de Elena991510 cu 15 ani in urma.

Ma adresez celor care au trecut prin situatia asta sau aveti cunoatiinte care au facut radioterapie..
Cum ati suportat RADIOTERAPIA? in cat timp au trecut efectele secundare??

astept cu nerabdare un raspuns..multumesc

Raspunsuri (7)

Elena991510

acum 15 ani

inca mai astept un raspuns legat de radioterapie. Va multumesc

Dorina6899908

acum 15 ani

Ma simt tare legata sufleteste de tine.Ti-am lasat mai multe mesaje ,dar in legatura cu radioterapia nu pot sa-ti raspund ,pentru ca nu am facut.Multa sanatate.

Elena991510

acum 15 ani

buna, ma bucur ca te-am gasit aici pe forum, chiar conteaza foarte mult pentru mine ...apreciez si multumesc pentru sfaturi
mama intre timp face radioterapie, ca asa i-a zis ca e mai bine, ca sa setrilizeze operatia si sa nu aiba alte probleme pe viitor..
a facut 2 saptamani, si mai are inca 3 sapt de radioterapiesi sper sa decurga totul asa cum a fost si pana acum..adica bine..

Dorina6899908

acum 15 ani

Buna! Multa sanatate mamei si felicitari pt. fiica.Astept ca, din cand in cand ,sa mai aflu vesti si sa fie fff. bune.

Elena991510

acum 15 ani

:) multumim...
mama a terminat cele 2 sapt de radioterapie, a intrat intr-a treia, si nu prea se simte bine din cauza crampelor din stomac care-i dau si senzatie de greata...si din cauza lor nu ii mai vine sa manance si a scazut in greutate... a slabit 4 kg in 2-3 sapt :( bine ca nu era foarte foarte sp***a si a avut de unde da jos..

Dorina6899908

acum 15 ani

Curaj si multa sanatate mamei,probabil acestea sunt reactiile adverse,la acest tratament.Poate n-o sa te supere un sfat....intra pe net si cauta produse naturiste in radioterapie.Sunt multe,ai de unde alege,dupa continut,pret,etc.Este f. necesar sa ia antioxidanti,care au un rol foarte important si reduc efectele neplacute ale radioterapiei.S-ar putea ca,scaderea in greutate sa fie o reactie a disconfortului digestiv,dar, dupa terminarea tratamentului este un indice al evolutiei starii de sanatate.Imi cer scuze daca am indraznit prea mult.Luna aceasta pt. mine este perioada verificarilor.Azi am luat rez. de la plamani, este f. bun, urmeaza biorezonanta, controlul gin. si cel abdominal.MULTA SANATATE!!

Elena991510

acum 15 ani

Nu ma supara deloc sfaturile, sunt deschisa la orice
Chiar am inceput sa ma uit pe net dupa medicamente adjuvante..
Multa bafta la controale si multa sanatate !!!