racelile la copii

Diverse

Postata de crina monica169008 cu 12 ani in urma.

buna.as vrea sa va pun o intrebare.baietelul meu de 2 ani,are larinita,are tratament,duminica termina antibioticul,el mai tuseste un pic ,e rupta tusea ,si nasul nu prea curge,daca mergem la cine in vizita si are un copil ,se ia raceala care o are,desi nu mai e cum era in prima zi?copiii se joaca impreuna ,ce se va intampla ,se ia raceala.sau ,daca suntem afara si a meu copil stranuta de mai multe ori ,semn ca raceste ,si a doua zi a racit ,ies afara cu el ,si mai sunt copii care se joaca cu a meu copil,el i curge nasu,si mai tuseste ,se ia raceala ,(si celalalt copil) o ia de la el?astept sa imi spuna doctorul,va rog frumos.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

In colectivitatile de copii, este mai frecventa aparitia afectiunilor respiratorii, fiind transmise prin caile respiratorii (tuse, stranut). Acestea vor fi tratate corespunzator.