raceala si tuse

Diverse

Postata de andutza_37 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
De cand cu vremea aceasta si cu zapada abundenta de-afara, am racit foarte rau...si am si o tuse foarte deranjanta, productiva... Si cel mai mult mi-e teama sa nu o transmit mai departe si fiicei mele, de 5 anisori... Imi puteti da un sfat, va rog? Ce ar trebui sa fac sa scap cat mai repede?
Multumesc.

Raspunsuri (1)

andutza_37

acum 12 ani

Va multumesc frumos, Dr. Roxana :)
Am ajuns si eu intre timp la medic si mi-a recomandat pentru raceala niste ceaiuri din plante si cat mai multe fructe cu vitamina C pe care sa le consume si cea mica...iar pentru tuse, Fluimucil 600 - 1 pastila efervescenta pe zi, timp de 5-10 zile, in functie de cum ma simt.
Sunt deja la a3a zi de tratament si se vad imbunatatiri...tusesc mult mai rar, iar raceala e pe trecute...
Din fericire, cea mica e sanatoasa, nu s-a molipsit de la mine :)