QUESTRAN

Diverse

Postata de Madalina cu 12 ani in urma.

buna ziua
am si eu o intrebare referitoare la acest medicament: fratele meu a fost operat de fiere si din pacate a scapat de o problema dar are alta :(...lichid biliar in cantitate mare in stomac...i s-au recomandat chelatori de saruri biliare si am gait cu greu pe net info despre colestiramina questran care ar fi indicat pentru problema lui...de 1 an de zile se confrunta cu diaree...dureri de stomac...unde se gaseste acest medicament??am inteles ca la noi in tara nu ...si cat timp ar trebui sa il ia pentru a reveni la o viata normala?
multumesc anticipat.
cu stima,
gabriela maldaianu

Raspunsuri (5)

vinci 23

acum 10 ani

Buna ziua.Ati facut rost de Questran?MA intereseaza si pe mine si as vrea sa-l procur.Va rog da-ti un semn sau o informatie daca aveti sau cum il pot procura.Multumesc anticipat!

Madalina

acum 10 ani

buna
din pacate nu :( il gasisem pe okazii la un moment dat dar nu l-am luat ca nefiind siguri de sursa nu ne-am hotarat.

ciunel petre

acum 8 ani

se gaseste in italia

0ana

acum 7 ani

buna ziua ati gasit medicamentul?cum se simte fratele???sunt si eu in aceeas situatie.astept raspuns!!

Madalina

acum 7 ani

Buna ziua
Din pacate nu am un raspuns pozitiv:( nu am reusit sa il gasim ...singura sansa era din strainatate spania Italia și din pacate nu am avut prin cine.
De simtit nici nu stiu ce sa zic....a intrat intr-o rutina....s-a obisnuit cred simptomele numai sunt atat de agresive...a redus ...a taiat lista alimentelor permise pana la faptul ca ma mir din ce se alimenteaza:(.