Pupila stanga marita

Diverse

Postata de georgiana1234 cu 13 ani in urma.

De aproximativ 3 ani am pupila stanga marita semnificativ si reactioneaza la lumina. Am fost la oftalmologie si mi s-a zis ca problema nu este de natura oftalmologica, dar a observat ca pleoapa stanga este cazuta. Am fost la neurologie si nu am primit niciun raspuns. Am facut initial un tomograf si ulterior un RMN si rezultatele au fost bune. In afara de dureri de cap nu am alte probleme. Ce alte analize as putea sa fac?
Va multumesc

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Este o problema de neurologie. Durerile de cap impreuna cu ptoza si midriaza pot indica impreuna o afectiune neurologica. Cereti o a doua opinie, poate a unui medic mai experimentat.

georgiana1234

acum 13 ani

Va multumesc pentru raspuns

Sari

acum 13 ani

Era bine daca precizati si varsta d-voastra. Eu am peste 40 de ani, si tot asa, am avut si eu o pleoapa mai joasa decat cealalta, vizibil, dar nu m-a deranjat.Am avut probleme de sanatate, am facut acupunctura, si deasupra ochilor au aparut niste umflaturi, care dupa ce le-am uns cu crema, mi-au disparut.Am mai facut si masaje la cap, meditatii, si acum ambii ochi sunt la aceeasi dimensiune.
Poate incercati metodele mele, naturiste, exista si presopunctura pentru zona fetei, este foarte buna, pune tot sangele in miscare, inclusiv si cel din zona ochilor.
Sanatate.

Iuli

acum 13 ani

Sari, nu e deloc acelasi lucru. Tu ai o simpla ptoza de varsta si, poate, de mostenire genetica. Georgiana are 24 de ani deci in nici un caz nu poate avea ce ai avut tu. La ea chiar este o problema neurologica. Te rog nu raspunde daca nu stii sigur ca e corect ce scrii pentru ca poti induce pe cineva in eroare si nu mai merge la medic din acest motiv...

Ionescu

acum 13 ani

Incercati un tratament homeopat la un medic homeopat cu experienta. Exista remedii pt. astfel de simptome si care sunt cunoscute in homeopatie. Nici un neurolog de pe lume nu va poate ajuta la asa ceva.

georgiana1234

acum 13 ani

Va multumesc pentru sugestie