puncte negre

Diverse

Postata de lisette cu 13 ani in urma.

am si eu nevoie de ajutor.am pe picioare foarte multe puncte negre cum pot scapa de ele? am incercat foarte multe creme si diverse tratamente dar nu am reusit deloc sa scap de ele.m-ati putea ajuta va rog?

Raspunsuri (4)

Csara

acum 13 ani

Pe picioare puncte negre...? Comedoane, alunite, pistrui, ce anume...?

mikmok

acum 13 ani

Nu stiu ce ai tu pe picioare, dar cu siguranta punctele negre sunt niste dopuri de sebum care apar doar pe fata. Incearca sa-ti faci un peeling de corp, poate te va ajuta.

Iuli

acum 13 ani

Punctele negre ale tale de pe picioare sunt fire crescute sub piele. Ce sa faci cu cremele?! Daca iei o penseta si tragi incet vei vedea ca ies. Trebuie sa folosesti ceva abraziv care sa ia stratul superficial de piele si ele sa poata iesi la suprafata. Dupa aceea te poti epila.
Daca ma insel, mergi la un medic dermatolog.

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Va pot ajuta, pentru detalii scrieti-mi pe [email protected]