pubertate precoce

Diverse

Postata de adriana223 cu 12 ani in urma.

fetita mea de 5 ani are foarte mult par de culoare inchisa pe maini si picioare iar de curand am observat ca are si cateva firicele de par pubian dar sant foarte greu de observat si creste si par axial.ce ar trebui sa fac.are 24 kg e oare prea grasa?va rog ajutati-ma!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Cel mai probabil este vorba de tulburari hormonale pentru care trebuie sa va adresati medicului endocrinolog.

test

acum 12 ani

test

Cosmin

acum 12 ani

Din ce ati relatat este cu siguranta o dereglare hormonala destul de grava. Pare a fi o afectiune congenitala ale glandei suprarenale si anume o posibila hiperplazie congenitala a glandelor suprarenale.Adresati-va de urgenta medicului endocrinolog.