Pubalgie

Diverse

Postata de Snake94 cu 12 ani in urma.

Salut!As vrea sa stiu ce ar trebuii sa fac sa tratez pubalgia?Am dureri la muschii aductori in zona pubiana.As vrea sa stiu ce-mi recomandati sa fac.Precizez ca am urmat 2 tipuri de fizioterapie:tecar ,ultrasunete si magnet.Prima oara cu tecar duerea a disparut dar a aparut din nou si de atunci nu mai dispare.Multumesc!

Raspunsuri (2)

alex

acum 11 ani

si eu am aceleasi simptome si diagnostic...fac fotbal de performanta stau deja de 1 luna...fizioterapie bla bla bla....dar tot ma doare la mici forfecari...ma doare aductoru drept..simfiza pubiana...si muchii abdominali de deasupra de pubis...uneori durerea radiaza in anus....am durerea de 7 luni...am continuat antrenamentele 6 luni cu durere aceasta a tot crescut pana am paralizat de durere...si m-am oprit...acum nu stiu ce sa mai fac ca nu trece durerea....

Bogdan Andrei

acum 10 ani

Salut. Aceeasi probleme le am si eu.
Le-ati rezolvat? Au trecut durerile?