proteus mirabilis

Diverse

Postata de Stoicescu cu 15 ani in urma.

sunt barbat si am fost depistat cu proteus mirabilis din spermocultura. Medicul mi-a dat tratament o luna , dar sotiei numai 7 zile.Pai daca am luat de la ea microbul , de ce ea face tratament mai scurt , plus ca nu mi-e clar de ce ei nu i-a iesit proteus la din secretie?

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Ti-a dat acest tratament pentru ca Genul Proteus apare mai frecvent la barbati.
Sanatate

Stoicescu

acum 15 ani

Multam de urari. Si totusi , cum poti lua un microb de la cineva la care n este depistat acel mirob? Si , crede-ma, chiar nu am nicio vina , chiar nu eu am calcat pe bec !

anda

acum 12 ani

nu va mai panicati , nu e nevoie sa calci strimb , poti sa iei proteus din spital de la un control sau mai stiu eu ce investigatii