protectie maxima

Diverse

Postata de soricik cu 13 ani in urma.

buna m`a intrebat o prietena care e cel mai bun deodorant din toate..pt k ea a incercat multe si cu nici unul nu se simta bine in sensul k nu e protejata intreaga zi..va rog sa imi spuneti voi parerile care este cel mai bun deo kre l`ati folosit.va multumesc anitcipat!!

Raspunsuri (5)

Ionascu Andreea

acum 13 ani

eu folosesc stick, parca deodorantul nu ma ajuta atat de tare, indiferent de tipul lui...

Mari

acum 13 ani

Eu zic ca cel mai bine este un stick combinat cu un deodorant. Lady speed stick mi se pare bun iar deodorant ce vrei tu. Eu am mai luat de la Sephora, sa mi se potriveasca cu parfumul, dar sunt foarte scumpe si sincer nu e mare diferenta intre Dolce & Gabbana deodorant si Fa :P Stickul e de baza. Si poti da cu un pic de bicarbonat de sodiu dupa spalare pt a atenua mirosul si transpiratia, si pe urma aplici stick si deo.

marialeea

acum 13 ani

Pentru persoanele care au aceste probleme, cu transpiratia mai ''deranjanta'', cel mai bine e sa foloseasca stick-uri sau deodorante pe care scrie ''48 de ore''. Asta ca sa le ''tina'' fara probleme 24 de ore, evident. Si eu mai am probleme de-astea (cand sunt cu ''problema'' lunara, de pilda), si nu ''ma rezolv'' decat cu Fa (cel de 48 de ore, albastru, caci mie nu mi se potrivesc la piele cele dulci, indiferent de marca) sau Garnier, sau chiar Bourgeois. Si sa incerce ca deodorantul sa aiba un miros mai fresh, un pic mai aspru, mai proaspat, cu cele dulci de exemplu eu am mereu probleme, caci nu ma ''tin'' indiferent de marca! Poate e aceeasi problema si la prietena ta. Poate incerca diverse variante, dar parca cele ce dureaza 48 de ore sunt cele mai sigure. Eu asa cred. Si sper sa isi rezolve problema asta suparatoare.

soricik

acum 13 ani

ms mult de sfaturi..si ii voi spune ce deo sau stick sa isi aleaga.

Laura

acum 13 ani

ODOREX lotiune sau spray. Mai exista si un fel de "tampoane absorbante" care se lipesc pe partea interioara a imbracamintei ... daca se gaseste asa ceva in Romania.