probleme stomac

Diverse

Postata de tymber92 cu 12 ani in urma.

Buna ziua am o intrebare am helycobacteri pylori la stomac se poate trata?cum si ce anume tre sa iau?

Raspunsuri (8)

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul medicamentos este recomandat a se stabili de către un medic gastroenterolog numai după efectuarea unor analize. În general Helicobacter pylori poate fi eradicat prin folosirea Amoxicilinei sau Metronidazolului, care au şi efecte de însănătoşire a mucoasei gastrice afectate. Totuşi o terapie combinată dă rezultate mai bune decât monoterapia. Astfel, se administrează pentru eradicarea H. pylori De Nol plus Amoxicilină plus Metronidazil sau Pepto-Bismol în aceeaşi combinaţie în locul De Nolului.

luminita284

acum 12 ani

am facut tratamente cu antibiotic de mai multe ori , dar nici un rezultat
intr-un articol din formula as am descoperit ca mierea distruge helicobactar
am luat in mod repetat dimineata o lingurita de miere amestecata cu propolis , dupa cateva luni cand mi-am facut analizele nici urma de helicobactar.

Liliana Lazar

acum 12 ani

Da, am experienta in aceasta problema. Cei mai multi medici recomanda tratament cu antibiotic. Ori antibioticul, asa cum cu siguranta sti face bine pe de-o parte si strica atat de mult. Eu insa am avut o multime de rezultate cu :
ALOE VERA GEL alternat cu ALOE BERRY NECTAR- minim pe kg corp (mai multe detalii dupa ce intri pe
https://mail.foreverliving.ro/distribuitor/1.%20Inscriere/inscriere%20Forever%20Living%20Products%20Romania.pdf (Lazar Liliana ID 400000 128 546) ca sa le iei cu discount rezonabil direct din depozite
ALOE BLOSSOM HERBAL TEA (CEAIUL DETOXIFIANT) si
BEE PROPOLIS (un antibiotic natural cu spectru larg, dar cel mai important lucru ca nu este un propolis obisnuit din apicole ci din stupariile plantate pe marginea culturilor de cactusi in speta Aloe Vera, din zonele desertice deci. Cu siguranta vom tine legatura o data ce finalizezi ce gasesti pe link-ul respectiv si iti voi da detaliile de consum, interesul nostru fiind sa fi ffff multumit de recomandari, astfel vei ajuta si tu la randu-ti asa cum si tu ai fost ajutat. Multa intelepciune si sanatate.

CRISTINA SCHIEB

acum 12 ani

Sigur,fara reactii adverse sau toxine,este GEL ALOE VERA DE LA FOREVER.Cunosc cel putin 5 persoane care au rezolvat aceasta problema si multe altele cu acest gel .Toate cele bune

Mircea

acum 12 ani

Da se poate eradica am avut aceeasi problema pe care am ignorat-o din pacate pana cand am facut o gastrita cronica, exista un tratament pe baza de antibiotice dar recomandarea mea este sa consulti un gastroenterolog care este cel mai in masura sa iti prescrie tratamentul adecvat

Maria D

acum 12 ani

Buna ziua. Da, helycobacter pylori se poate trata alopat (exista o schema de tratament cu antibiotice) dar poate recidiva, ceea ce mi s-a intamplat si mie. Am urmat apoi un tratament homeopat de 2 luni, dar tot nu a dat reultate. Acum urmez un tratament cu argila, ceea ce va sfatuiesc si pe dvs sa faceti, pentru ca ma simt mult mai bine. Dupa ce termin o cura de 3 saptamani, repet analiza. Sanatate multa!

liliana

acum 12 ani

Da sigur ca se poate trata.Va recomand sa luati legatura cu dr. Elena Nr. cabinet 0744870194 si la tratamentul recomandat sigur imi veti multumi si ma veti pomeni.Eu numai acolo am gasit rezolvare Sanatate multa va doresc

Zaharia Ana Maria

acum 11 ani

accesati www.foreverliving.com si ma puteti contacta la numarul de telefon 0748289426