probleme gastro

Diverse

Postata de 31oct cu 13 ani in urma.

de o luna si ceva ma doare foarte rau stomacul si nu pot manca decat supe si legume fierte sau ceai...m-am gandit ca este vorba despre faptul ca fusesem plecata din tara si este o perioada de acomodoare cu alimentele dar problemele persista. de atunci am dureri de stomac, senzatii de balonare, senzatii de voma, greturi, frica de a mai manca ceva. stie cineva despre ce este vorba, as avea mare nevoie de sfatul unui medic?..va multumesc frumos!

Raspunsuri (6)

luki

acum 13 ani

mergi urgent la un medic gastroenterolog,daca esti sigura ca este stomacul
poti lua nexium de20mg una dimineata inainte de masa ,duspatalin 3 pe zi inainte de masa,timp de 14 zile,dar totusi mergi la medic

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Este probabil o gastrită. Ar trebui făcut un test pentru infecţia cu Helicobacter pylori şi probabil ,o endoscopie digestivă. În funcţie de rezultatul acestor investigaţii se stabileşte şi tratamentul.

31oct

acum 13 ani

mda ok multumesc frumos

skye

acum 13 ani

buna seara.am niste senzatii subtile de greata. ma doare burta si simnt niste crampe foarte usoara mai jos de burta in partea dreapta.este grav?se poate trata...? durerile si greata nu sunt foarte puternice dar sunt destul de jenante deoarece ma simnt de parca as putea vomita in orice moment.am nevoie de sfatul unui medic.va multumesc

luki

acum 13 ani

poate ai apendicita mergi la medic