Probleme cu parul

Diverse

Postata de cookie22 cu 11 ani in urma.

Buna seara, am o mare problema cu parul. De fapt,am mai multe. Se ingrasa repede [il spal la 2-3 zile,sa nu pierd prea mult] dar e si uscat, cel putin la varfuri,le tund chiar mai des de cat ar trebui pentru ca se inspica imediat. Cade foarte mult, am si matreata cateodata, iar firul e foarte subtire si fragil,se rupe imediat. Mentionez ca iau pilula contraceptiva, si sunt suspecta de diabet de tip I. Dar am toate problemele acestea de cand am intrat la pubertate,deci de acum muuult timp, ac***a in vedere ca am aproape 19 ani. Nu stiu ce sa mai fac,imi cad pumni intregi de par, si asa e rar de la nastere. Ajutor, va roog!

Raspunsuri (1)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Cred ca nu e de joaca. E posibil sa un dezechilibru hormonal si foarte scazut Seleniu din corpul dv. Ati putea face un control amanuntit sau v''as putea sugera un tratament pe care sa vi''l trimit prin posta in cazul in care nu sunteti din Bucuresti si doriti sa va ajut. Imi puteti scrie pe adresa de e''mail [email protected] pentru a discuta mai detaliat problema.