probleme cauzate de sterilet

Diverse

Postata de nikole-hd cu 13 ani in urma.

Buna ziua. De 1 an jumate port un sterilet de cupru, si aproape in fiecare luna in prima saptamana dupa terminarea menstruatiei am mici scurgeri roz, uneori cu firisoare de sange care dureaza 2-3 zile maxim. Am fost la 2 ginecologi si parerile sunt impartite, unul zice ca e de la ovulatie, altul ca nu suporta organismul steriletul si trebuie scos. Eu am tot amanat chestia cu scosul pt. ca anticonceptionalele hormonale nu le suport, si mie chiar imi convine aceasta metoda. A mai patit cineva ca mine?

Raspunsuri (1)

Csara

acum 13 ani

Eu n-am avut sterilet, dar probabil ca daca se intampla in aceeasi perioada din luna si in restul lunii lucrurile decurg normal (nu sangerezi), nu cred ca este vorba despre o greseala de montare. Totusi nu cred ca este normala nici situatia cu sangerarea in timpul ovulatiei (inainte de sterilet nu sangerai in timpul ovulatiei, nu?). Mergi si la al treilea medic, poate el te va lamuri....