Problema

Diverse

Postata de User2134 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Am o problema.De fiecare data cand ma asez in pat seara ma simt de parca ar fii un cutremur in corpul meu.Tootul incepe de la cap si se termina pe sira spinarii!
Va rog ajutati-ma!Multumesc anticipat!

Raspunsuri (8)

IOANA

acum 12 ani

CRED CA SINTETI O PERSOANA FOARTE STRESATA , INCERCATI SA LUATI UN DIAZEPAM INAINTE SA VA CULCATI CU O ORA ,SIGUR VA VETI LINISTI SI NU VETI MAI AVEA ACESTE SIMPOME

califlor

acum 12 ani

Diazepamul se elibereaza doar cu reteta, mai bine ati merge la medic.. Daca reusiti sa-l procurati totusi si asa, probabil veti deveni dependenta... La ce facultate de medicina a invatat doamna Ioana ca se scapa de efectele stressului cu diazepam? Daca vreti sa va drogati, urmati-i sfatul, succes!

Nirolf

acum 12 ani

Beti o cana cu lapte cald sau ceai indulcit cu miere, iesiti apoi un ceas prin parc si cand va intoarceti faceti un dus si apoi va bagati in pat. Cel putin jumate din tensiune o disipati prin aceste actiuni.
A, si daca sunteti asa de tensionat, interzis TV sau calculator cu 2-3 ore inainte de culcare, la fel si alte actiuni care solicita creierul.

mishka

acum 12 ani

Florin, eu as inversa ordinea: intai plimbarea de seara, apoi dusul, bagatul in pat si abia apoi cana cu lapte indulcit cu miere. Laptele asta chiar te linisteste si dormi mai bine!

Angi

acum 12 ani

Aceasta problema am avut-o si eu astfel ca pot oarecum sa respund la acesta intrebare. Problema o constituie un consum mare de cafea sau alte excitante insotite de o cantitate rezonabila de stres. Reducand stresul si eliminand in totalitate cafeaua se poate scapa de problema mentionata.

Multa sanatate!

Nirolf

acum 12 ani

Am uitat de cafea, nu beti cafea dupa ora 12-13.

ANI

acum 12 ani

O sa ma folosesc si eu de aceste sfaturi ale tale, pt. ca am si eu probleme de acest gen. Multumesc ca va implicati si vreti sa ajutati!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest " cutremur" e doar senzatie interioara, sau se manifesta si cu un tremur vizibil , al capului sau al manilor?; consumati ceai negru, cafea, coca cola spere sfarsitul zilei?
Aceste substante excitante ar trebui consumate in prima parte a zilei.