problema colon

Diverse

Postata de pancu1 cu 11 ani in urma.

mi se umfla partea dreapra a abdomenului(zona apendicitei)se umfla pt 10 secunde si da inapoi,se tot intampla asta de 1 luna,ce poate fi in neregula ?

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Daca nu exista si alte simptome,este vorba despre miscarile de propulsie la nivelul colonului , a bolului fecal [ pe o buna parte din colon, cea ascendenta,acest bol se deplaseaza impotriva gravitatiei ] , miscari care propulseaza continutul colonului la cel putin 20 cm distanta. Am constientizat acest lucru dupa ce am slabit cateva kg . Deci nu ai dece-ti face griji.