probabil este ficatul?

Diverse

Postata de kro cu 12 ani in urma.

de vreo 2saptamini am dureri in partea dreapta sub coaste.dureri ce ma apasa si respir mai greu.dar si momente cind ma enervez tare in crestetul capului simt ceva ce ma apasa greu si simt racoare in crestetul capului.sa fie din cauza nervilor sa ma doara asa capul si ficatul ?ce ma sfatuiti sa fac?un control,analize?ce asa putea sa am?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar putea fi vorba de o afectare hepatică sau biliară. Recomand efectuarea unor analize de sânge şi a unei ecografii abdominale

fotiny

acum 11 ani

dar sa raspunda medicii ... sau istia habar nu au !!! degeaba apelezi la ei istia fac experiente cu diferite nedicamente care zic ei poate ar fi bune dar nu stiu ...si nici un diagnostic nu stiu sa-ti dea !!

GuestUser

acum 8 ani

Am si eu o întrebare pentru cine poate sa imi răspundă am 35 de ani in urma cu 6 luni mia găsit ficatul mărit adică 6 cm lobul d iar lobul s de 18 cm iar acum dupa 6 luni de regim alimentar nu foarte strict si dupa tratament cu hepatiprotect si liv mu la găsit si mai mare adică lobul s de 15 si lobul d de 25 ce pot sa fac in cazul asta multumesc un sfat miar fi de ajutor