POFTA DE DULCE

Diverse

Postata de cristty cu 13 ani in urma.

DACA INTR-O ZI NU MANANC NIMIC DULCE ,AM O STARE DE RAU,DE SLABICIUNE PARCA.MENTIONEZ CA NU AM CANDIDA.POATE SA FIE CEVA LEGAT DE DIABET??

Raspunsuri (3)

Bat-cat

acum 13 ani

Va recomand sa va faceti analize de sange, dar, in general, simpla pofta de dulce nu inseamna neaparat diabet. Diabetul prezinta si alte simptome: sete excesiva, urinat des. Alti factori de risc sunt excesul de greutate sau rude care au mai avut aceasta boala in familie.
In lipsa altor simptome, pofta de dulce poate insemna pur si simplu oboseala psihica.

Cristina

acum 13 ani

SIMT NEVOIA SA MANANC MEREU, NU MULT,SI NU MEREU MANCARE,DAR TREBUIE SA O FAC SI IN GEN. DULCIURI.

Dania

acum 13 ani

Ti-ai facut cumva o glicemie?
Sunt Dania si sunt consultant independent Herbalife si ma poti suna la numarul de telefon 0744876664 pentru o discutie mai ampla.
Consultanta este gratuita.