piele uscata

Diverse

Postata de Ilenush89 cu 12 ani in urma.

apa foarte calda usuca pielea?pielea de pe picioarele mele e uscata desi folosesc creme de corp.imi puteti recomanda o crema care sa-mi hidrateze suficient de mult pielea..multumesc

Raspunsuri (4)

ina

acum 12 ani

Apa fierbinte, frigul , daca nu consumati o cantitate suficienta de apa, fructe, legume - toate acestea pot duce la uscarea pielii. Pe perioada iernii ar fi bine sa folositi o crema cat mai grasa

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

utilizarea unor creme bogate in vitamina E dupa dusuri , dupa expunerea la frig, vant.

Ilenush89

acum 12 ani

multumesc de sfaturi:).o sa le aplic de indata!

sonia

acum 9 ani

Am probleme cu pielea uscata de foarte mult timp. Tot am incercat produse recomandate si de medic dar aveau rezultat scurt, unele chiar nu aveau rezultatea.
De cateva luni am inceput sa folosesc lotiunea de protectie de la Gloves In A Bottle si pot sa zic ca e altceva....pielea are un aspect normal.
De cand folosesc aceasta lotiunea, nu ma mai dau cu nici o crema, sunt foarte multumita de rezultate. O recomand.