Piele uscata

Diverse

Postata de Lorenaa cu 13 ani in urma.

As vrea sfatul D-voastra si recomandarea D-voastra pentru un tratament de vitamine care sa imi ajute pielea corpului sa fie mai hidratata . Eu folosesc lotiune de corp , creme care contin ulei de masline si vitamine dar parca tot nu este o piele hidratata in totalitate si cateodata am senzatie k este cam uscata . Am folosit vitamina C in combinatie cu vitamina P , dar pentru o alta problema , si aceste vitamine au fost tratamentul dat de dermatolog pentru problema care am avut-o acuma 6-7 lui . Nu stiu daca aceste vitamine m-au ajutat si in legatura cu hidratarea dar atunci cand foloseam aceste vitamine nu aveam pielea asa uscata . Astept sfatul D-voastra in legatura cu hidratarea corpului si ce medicamente / vitamine ar trebui sa iau sa am dinou o piele hidratata . Tin sa mentionez ca lichide folosesc mai mult de 2 litri pe zi plus consum fructe si legume . Multumesc Anticipat

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Un sfat competent aţi putea obţine de la o cosmeticiană
Pe lângă toate tratamentele enumerate de d-vs recomand reducerea cantităţii de cafea (dacă sunteţi băutoare de cafea) şi a mâncărurilor prea sărate care duc la deshidratare.
Deasemenea nu vă spălaţi faţa cu apă foarte fierbinte şi tamponaţi uşor cu prosopul atunci când ştergeti pielea
Pe lângă vitamina C în combinaţie cu vitamina P, vitamina E, are un rol important în evitarea deshidratării pielii

Lorenaa

acum 13 ani

Va multumesc pentru raspuns . Mai am doar o intrebare : am citit ca vitamina A si vitamina E , luate in acelas timp cate o pastila pe zi timp de 15 zile ajuta mult la hidratarea pieli , dar nu stiu insa daca pot sa mai iau si vitamina A cu vitamina E acuma cand inca folosesc tratamentul acela cu vitamia C in combinatie cu vitamina P ? va rog sa imi spuneti daca as putea folosi si vitamina A si E in acelas timp cu vitamina C si P . Va multumesc anticipat

Medic Epuran

acum 13 ani

Se pot lua concomitent cele 4 vitamine fără probleme

ionela

acum 9 ani

Eu am incercat enorm de multe tratamente pentru pielea foarte uscata si greu tare am gasit un tratament care sa fie eficient. O colega de la munca care s-a mutat de ceva timp in departamentul meu mi-a recomandat sa caut lotiunea de protectie de la Gloves In A Bottle. Deci de cand am inceput sa folosesc aceasta lotiunea am simtit cum pielea mea isi revine. Eu o folosesc pentru tot corpul si pot sa zic ca a devenit crema mea preferata. Iti recomand sa o cauti.