piatra la rinichi?

Diverse

Postata de geo60 cu 10 ani in urma.

bun gasit! va relatez o intamplare prin care a trecut sotul meu in urma cu o ora: a urinat mai mult ca de obicei,apoi a simtit in partea dreapta(zona renala)ca si cum o bula de aer s-ar fi desprins si a coborat,in acel moment simtind durere si disconfort abdominal pret de catva timp;a urinat din nou ,tot mult... a urmat o durere in spate,jos, in dreapta;s-a asezat intins pe pat,iar dupa o jumatate de ora s-a linistit; acum spune ca simte ceva asemanator reactiei de dupa o injectie intramusculara..ar putea fi vorba despre o piatra? multumesc,o zi buna!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este o colica renala- migrarea unui calcul de la nivelul rinichiului.
Este recomandat sa consulte medicul urolog ( ecografie abdominala, sumar de urina).

geo60

acum 10 ani

multumesc mult,sa aveti o zi buna!

Adelaida

acum 10 ani

http://***.ro/articol/Pachete/Pachet_Dr._Clark_-_rinichi/Pachet_Dr._Clark_-_rinichi-493.html

In cazul in care are pietre, iti recomand pachetul de detoxifiere rinichi. Eu nu ma las niciodata la mana medicilor, ei si-au batut joc de organismul meu. DIn acest motiv, ma informez sa vad ce tratamente ma ajuta sa ma mentin sanatoasa pentru copilasii mei. Este 100% natural si nu provoaca reactii adverse