pete maronii

Diverse

Postata de simonatrofin cu 12 ani in urma.

buna ziua. de ceva timp, aproximativ un an, mi-au aparut pe spate, abdomen, umeri si gat pete maronii. am mai folosit un unguent, dar nu mai stiu cum se numeste. cum pot scapa de ele...? multumesc.

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Piele este oglinda functionarii normale sau dereglarilor majoritatii organelor interne. Tot ea sufera bombardamentele factorilor de mediu extern , inclusiv a multor substante medicamentoase. Deci un consult de specialitate, ''dermatologie " trebuie sa stabileasca ( dupa aspectul acestor eruptii cutanate ) un diagnostic si abia apoi un tratament ( local sau general ) inclusiv alimentatia .

anka

acum 12 ani

Buna ziua! Mi-au aparut pe sanul stang pete maronii, ce ar trebui sa fac?
va multumesc

daniela

acum 10 ani

ce alifie sa imi iau pentru pete maroni plzzzz

andreea

acum 10 ani

buna ziua
ce as putea folosi,pt cosurile de pe spate?
ms