pdw marit 17.10

Diverse

Postata de 0722796729 cu 10 ani in urma.

buna ziua ma numesc catalina am 30 ani am facut niste analize si singura a estit marita aceia ma ingrijoreaza putin .

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Acesta este un indicator luat in calcul in analiza anomaliilor trombocitare. Daca acestea sunt in limite normale, nu este cazul sa va ingrijorati.

acum 10 ani

va multumesc foarte mult

Mariana

acum 10 ani

Miam facut analizele si PDW -ul este marit - limte 12-16, iar almeu este 19,2. Catde grav poate fi?
Ma jeneaza in zona splinei, ametesc incontinuu de vreo 3 luni, iar sangerarile menstruale au fost prelungi