Pastilele strescline

Diverse

Postata de cu 9 ani in urma.

Buna seara!!Am 20 de ani si de mai bine de un an am probleme cu somnul,am luat diferite pastile(xanax,rivotril,tritico,seroquel,bien dormir,persedon noapte si altele+ceaiuri si melatonina)dar degeaba,problema mea e psihica,mi-a intrat in cap ca nu pot dormi.Am fost la 2 psihologi si la psihiatru care mi-a si recomandat rivotril,seroqel si tritico dar degeaba.De curand am fost si la un neurolog psihiatru sa vad ce imi spune si mi-a recomandat sa iau strescline si dormolin forte(o luna-doua),dar dau dependenta?Dupa ce termin tratamentul o sa simt nevoia sa mai iau?

Raspunsuri (3)

Utilizator11529005349

acum 5 ani

Buna! Nu cred. Chiar azi l- am cumparat la indicatia medicului meu de familie si chiar a precizat ca nu da delendenta si iau 2 pe zi . Abia astazi am luat prima pastila. Multa sanatate!

Utilizator11548729434

acum 5 ani

V-a ajutat in cele din urma Stresclin?

Utilizator11699448509

acum 5 luni

Salutare ! Am și eu o întrebare . Eu am aceeași problemă cu somnul și am luat somnifere (biendormir forte ) Într-o seară m-a oprit un echipaj de poliție in trafic și la testul antidrog am ieșit pozitiv la benzodiazepina și THC. Eu nu am consumat substanțe intersize niciodată in viața mea , nu m-am drogat niciodată !!! Dar cu câteva zile înainte luasem o capsulă de somnifer .Aștept
rezultatele de la INML acum . Știe cineva dacă pot ieși pozitiv și la INML pentru că am luat aceste somnifere Bien Dormir Forte ?