palpitatii

Diverse

Postata de ionut@ cu 11 ani in urma.

buna,am cam vreo jumatate de an de cand am palpitati puternice de inima dar asta nu se manifesta mereu,doar dupa anumite perioade de timp penultima care am avut-o, ma lasat cu o durere a pieptului in partea stanga si a degetului mare dar in zona unghiei pe o perioada de 1-2 saptamani,toate aste sau intamplat acuma 2-luni in urma,dar a revenit totul in aceasta saptamana da cu ceva in plui o i stare de caldura in zona cefei pana in crestetul capului.aveti vre-un sfat?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult cardiologic pentru a exclude o afectiune din aceasta sfera. E bine sa va monitorizati tensiunea arteriala si pulsul intre timp.

ionut@

acum 11 ani

in utimele tri luini am facut cam trei electrocardiograme,examene la sange,acuma de curand ecografie in zona inimei si o radiografie a toracelui ,doctorul ma intrebat daca fac sport,ina fara lucrului nu fac nici un sport pt ca inima imi bate mai incet dar zice ca nu e ceva derau zii eii,si totusi ce e durerea asta in piept axata catre partea stanga,cu care am ramas dupa ultima criza de palpitatii,uneori simt ca si cum as fii apasat in partea stanga insotite de fierbintelii

whitedove

acum 11 ani

Buna Ionut, parerea mea este sa consulti un neurolog.de multe ori de acolo vin multe probleme.am avut palpitatii si eu si inca mai am.am consultat 4 cardiologi..pareri diferite desigur.ultimul mi a spus ca am o inima sanatoasa si am luat o de buna..incearca sa renunti la stresul inutil. multa sanatate

huma irinel

acum 10 ani

am avut azi niste intreruprei la inima si inacelasi timp mi sa taiat un pic respiratia dupaia am inceput sa tremur mam pierdut un pic mim revenit dar acun ma doare in capul pieptului ma doare mai tare cand trag aer in piept va rog sa ma ajutati cu sfaturi nu ma trimiteti la doctor ca nu se pote asa ceva sa ma pregatesc de moarte .....am 25 ani sunt din vaslui ce e de facut.multumesc