paduchi de cap

Diverse Paduchi par Paduchi

Postata de copilashdulshe17-mihaela cu 12 ani in urma.

nu stiu nici pana acum de unde i-am luat.sunt insarcinata in luna a 4 a spre a 5 a si nu stiu daca e bine sa utilizesc gazul lampant ca sa scap de paduchi astia si oualele lor.ce ma sfatuiesc sa fac daca afecteaza cu ceva sarcina ce alte produse mai merge sa scap de ei fara sa afecteaza sarcina??????va rog mult ajutati ma.....vreau sa scap cand mai curand de ei!!!!

Raspunsuri (6)

Pena

acum 12 ani

Exista in farmacii un sampon anti paduchi. Cumpara-l si spala-te cu el. Mai cauta pe Google remedii. Cumpara samponul fara nici o jena, nu esti nici prima, nici ultima careia i se intampla. SChimba in fiecare zi lenjeria de pat in care dormi, spala peria, pieptanul si pune pe cineva sa-ti scoata lindenii, adica ouale de paduchi.

olaru roxana dorina

acum 12 ani

am aflat de curand ca a padukhi........mam kam speriat........ji akum nu stiu kum sa skap de ouale lor pt ka eu am parul lung si imi e greu sa stau sa iau la pigulat fiekare fir......ke sa fak ka sa skap o data ji de lindini si de tot????????????????

Iurascu Mihaela

acum 10 ani

Buna,
Si eu am avut probleme cu paduchii si oaule de paduchi si nici eu nu stiu de unde i-am luat.
Eu am cautat un produs natural care sa nu imi afecteze parul sau sa imi irite scalpul.
Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.
Efectele s-au vazut foarte mult, chiar de la prima utilizare a produselui. Am scapat de toti paduchi foarte repede cu acest gel natural si il recomand.
Pe langa ca m-am scapat de paduchi, imi place ca miroasa tare bine, a natura asa, si are deja un pieptan de paduchi in pachet.
Va pup

Cosmina Geangu

acum 10 ani

Eu am avut paduchi si imi era o rusine....eram chiar disperata de acuma,... am incercat mai multe solutii dar fara rezultate.

Am vazut ce a scris Mihaela despre gelul natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation si am zis sa il incerc mai ales ca e natural si nu afecteaza scalpul si parul.

Rezultatele au fost incredibil de bune, singurul produs care m-a scapat de paduchi si ouale de paduchi.

brighy

acum 9 ani

Ierascu Mihaela unde pot gasi acel gel impotriva paduchilor?
Fetita mea are si nu mai scapam de ei.
Multumesc

Utilizator11604178980

acum 3 ani

Si eu am aceeași problema? Ati reusit sa scăpați de ei cu gaz? A afectat copilul?