paduchi de cap

Diverse Paduchi par Paduchi

Postata de vVviolet cu 14 ani in urma.

In urma cu o luna am luat paduchi de cap si habar n`am de unde.Am incercat cu un sampon,nu a mers si mi`a picat parul foarte mult.Am incercat cu otet si nu am scapat de ei.Am auzit ca amoniacul din vopseaua de par ii omoara.Ce ma puteti sfatui?

Raspunsuri (209)

Adrienne

acum 14 ani

Mergi fara rusine la farmacie, sigur vor sti ce sa-ti dea. Era o reteta din batrani : o parte petrol lampant si doua parti ulei, se impregneaza bine parul,se leaga si se tine asa 8 ore ,apoi se spala.

amtonia

acum 10 ani

si daca nu va merge ce o sa fac eu

KARINA

acum 10 ani

DACA AI PADUCHI DE CAP POTI DA CU TETROR , SAU DACA NU TE DUCI L AFARMACIE SI CER SANPON SAU CE ATI DA EI

ioana

acum 14 ani

eu stiu ca daca le pui gaz ametesc si ii scoti

tina

acum 14 ani

Acest produs am inteles ca este f bun si are chiar si un piaptan pt a reusi sa scapi definitiv de acestia. Am inteles ca nu se gaseste in farmacii la noi dar se poate comanda pe net:
http://www.kids-shop.ro/dulapul-mamei-detalii_888_DUO-LP-PRO-Solutie-ecologica-anti-paduchi-1-singura-aplicare.htm
Sper sa-ti fie de ajutor si sa scapi repede, daca da rezultate sa ne anunti si pe noi

elena

acum 14 ani

Exista in farmacie un sampon antiparazitar. Cumpara-l fara nici o jena si nu mai folosi tot felul de solutii ca te poti intoxica grav. Mergi la o farmacie unde nu te cunoaste nimeni daca iti este rusine, desi nu ar trebui. Si fetele mele au luat paduchi de la gradinita si am scapat de ei cu greu, ele ac***a parul lung. Ise poate intampla oricui, pot fi luati chiar in mijloacele de transport in comun, pt ca ei sar.Sanatate!!ps: intreaba la farmacie daca nu exista si alte solutii, ca eu am patit-o acum vreo 15 ani si s-or mai fi inventat intre timp.

tony

acum 10 ani

Paduchii nu sar.

anonimus

acum 10 ani

ba sar !

andy

acum 10 ani

ba NU!!!!!!!!!!

lori

acum 10 ani

nu sar :)))) ce contraziceri :)))))))

ana

acum 7 ani

nu sar paduchi tu femeie

anonim

acum 14 ani

as vrea si eu un produs ca sa scap de paduchi......am 18 ani si de vreo 3 luni tot incerc sa scap de ei da nu stiu daca mai am sau doar am ramascu impresia aceea.mama mi-a sp ca nu mai am ...de 1 luna jumate m-am vopsit si am impresia ca nu ma mai mananca asa de tare capul...daca puteti sa ma aj si pe mine cu ceva ....v-as fi tare recunoscatoare

catalina

acum 9 ani

Eu am luat de la scoala si am folosit Paranix si dupa ce m.am dat cu el, inainte sa imi clatesc parul m.am dat cu un pieptan special. Dar cel mai bun e un sampon pe nume Apaisyl

Alexandra

acum 13 ani

mult mai bine ar fii sa iti cumperi un pieptene de os sau unul foarte rar. pui vata pe fiecare dinte al acestuia si te piepteni cu el . am avut si eu si e o metoda ft buna %100

dark

acum 13 ani

RADE-TE in cap cea mai buna solutie

ionut

acum 10 ani

si daca esti fata la fel

mary

acum 13 ani

shi eu ma confrunt tot cu acest lucru...shi nu stiu cum sa scap de ei... am incercat cu lotiune de la farmacie... o perioada nu am avut nimik iar apoi mia aparut din nou,,,

flory

acum 13 ani

fetita mea a avut paduchi si am incercat cu sampoane din farmacii si nimik,apoi am incercat cu solutie de aprins carbunii pt gratar,cik este gaz:nimik apoi am dat cu o solutie luata de la veterinar cyper-vet a ramas cu o iritatie care trece dar am scapat de ei.

lavinia

acum 13 ani

si eu am paduchi nustiu cum sa scap de ei am mai avut odata am dat cu sprei de muste cu saramura nu merge cum sa mai scap de ei spuneti-mi voi.Va rog seriozitate

beatrice

acum 13 ani

faceti maioneza o intindeti pe par va puneti caciula de nailon apoi un prosop si stati soua ore cu ea in cap dupa va spalti bine bine va dati cu balsam sampon ca sa nu fie unsuros parul si folosoti piaptan cu des.incercati mege...

Pag 1 din 11