OXYCONTIN, comprimate filmate cu eliberare modificata

Diverse

Postata de camelia04 cu 12 ani in urma.

buna ziua.as dori sa aflu daca oxycontin este acelasi cu morfina.mamae mele,care este bolnava de cancer colon in stadiul 4,i s-a recomandat oxycodin,cate o tableta la 12 ore.as fi vrut foarte mult sa aflu daca acst medicament e unul si acelasi cu morfina.mentionez ca dna dr oncolog care o trateaza de 4 ani,ne-a recomandat oxycodin.va multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Este similar morfinei.

camelia04

acum 12 ani

Va multumesc din suflet pt raspuns.am citit pe internet,si am observat ca are foarte multe reactii adverse.mami se simte acum putin mai bine,adica inca mananca,iar ca si calmante ii fac urgendol fiole,sau tramadol pastile ii dau.de cand sa incep sa-i dau oxycontin?ce ma sfatuiti?
Va multumesc!

Marian Barsan

acum 7 ani

Da este foarte bine vil recomand