Ochii

Diverse

Postata de qwertyuiop1 cu 12 ani in urma.

Am 17 ani si sunt baiat,si am o problema cu un ochi,cu ochiul drept,adica acest ochi nu pot sa il misc in stanga,dreapta,sus,jos iar de fiecare data cand intorc capul sa ma uit la ceva ma uita incrucis, din cauza acestei probleme am un ochi mai mic si unu mai mare.
Puteti sa-mi ziceti si mie ce problema am,si daca se poate corecta?

Raspunsuri (6)

Pena

acum 12 ani

Ai fost la oftalmolog? Trebuia sa mergi urgent la consultatie. Numai un medic care te consulta, poate sa-ti spuna ce ai si care este rezolvarea. Mergi la medicul de familie, el iti da trimitere la specialist oftalmolog. In cazul acesta nu platesti consultatia. Poate ai nevoie de ochelari, numai medicul hotaraste. Sanatate.

Medic Epuran

acum 12 ani

Urmaţi sfatul utilizatorului Pena şi consultaţi un medic oftalmolog, care este cel mai în măsură să vă ofere detalii despre afecţiunea d-vs, cât şi despre modalităţile de tratament

qwertyuiop1

acum 12 ani

Si voi nu stiti ce problema am?

Carpe Diem

acum 12 ani

Fara consultatie nimeni nu iti poate spune corect ce ai! Asculta sfaturile de mai sus, nu ai de ce sa te temi, consultatie oftalmologica nu doare, ai 17 ani, nu cred ca iti doresti sa ramai asa sau in cel mai rau caz sa apara complicatii!

Iuli

acum 12 ani

Ar putea fi un strabism paralitic, insa varsta este extrem de inaintata. Orice copil trebuie dus la oftalmolog la varsta de 3-4 ani. Tu pana acum nu ai fost niciodata??? Caut-o pe doamna doctor Doina Dinu la 0212120117. Este cel mai bun medic strabolog din cate am inteles (am gasit asta pe blogul dr. Monica Pop, monicapop.ro).

qwertyuiop1

acum 12 ani

Si strabismul asta pe poate corecta printr-o operatie?