oboseala

Diverse

Postata de dennnysa cu 12 ani in urma.

zilele trecute prietenul meu a facut o viroza respiratorie(cred,pt k nu a vrut sa se duca la doctor) tusea,f rau cu suieraturi,se sufoca...acum este mai bine,a luat antibiotic la indemnul unei vecine doctor de a lui...nu se mai sufoca cand tuseste insa orice face il oboseste,daca se duce pana la baie oboseste,pana si cand vorbeste cu mine oboseste...ma panicheaza f tare starea lui de continua oboseala...o fi din cauza faptului k in ultimile nopti nu a prea dormit bine din cauza tusei sau e vb de altceva?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa apelati la medicul de familie pentru o examinare clinica si eventual indrumarea catre un consult pneumologic, investigatii suplimentare ( explorari functionale ca spirometrie, investigatii imagistice).