oboseala permanenta

Diverse

Postata de Helena Popescu cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Stie cineva vreun tratament care sa trateze oboseala? Si sa nu-mi spuneti somnul. ca nu duc deloc lipsa de el. as zice chiar ca in ultima vreme numai asta fac! De ceva vreme, ma simt din ce in ce mai obosita, eu sunt o persoana destul de activa, dar in ultima vreme obosesc chiar si de la urcat niste scari si am o durere de incheieturi permanenta.

s-a mai lovit cineva de asa ceva? nici nu stiu cum sa-i spun, ca pare o boala de oameni in varsta..eu am 30 de ani.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Oboseala sau somnul excesiv sunt simptome de suferinta hepatica. Faceti niste analize de ficat. Poate aveti hepatita sau ceva asemanator.

arginina.ro

acum 13 ani

A intrat in tara de curand, celebrul argi+ de la Forever living! cred ca ar fi o buna solutie pentru problemele dumneavoastra. Are sit dedicat: www.arginina.ro. Sa auzim de bine!

Psih. Paraschivescu Carmen

acum 13 ani

Simptomele par sa fie cele ale sindromului de oboseala cronica.
Exista un articol chiar pe acest site:

//sfatulmedicului.ro/Oboseala-cronica/sindromul-de-oboseala-cronica_11

adelina

acum 13 ani

poate fi si din lipsa de magneziu.niste analize ar fi bune

Gina

acum 13 ani

Oboseala cred ca e una iar durerile de incheieturi altceva. Durerile de incheieturi ar putea fi o artroza si asta ar explica poate si senzatia permanenta de oboseala mai ales la urcatul scarilor. Insa sfatul meu este sa mergi la dr si sa-ti faci analize. Simptomele artrozei le stiu de la mama mea care are asa ceva si se trateaza de multi ani. A facut de toate: si fizioterapie si kineto si masaje etc si acum ia Piascledine. Deja in ultimul an ii este mult mai ok, nu mai are asa dureri si se misca mult mai bine.