Oboseala generala, fotofobie usoara, dificultate de concentrare si atentie

Diverse

Postata de George808 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc George, am 26 de ani si de cateva luni am inceput sa am niste senzatii ciudate. A inceput printr-o senzatie de oboseala generalizata....desi dormeam 7-8 pe noapte dimineata ma trezeam obosit. Apoi au inceput sa apra furnicaturi si amorteli la maini si la picioare si o senzatie deranjanta la ochi (ambii ochi), deranjandu-ma lumina. Acum acestea au ramas dar au mai aparut si altele printre care usoare stari depresive,palpitatii , iritabilitate, spasme musculare la mana stanga si dureri de articulatii suportabile, in special in zona genunchilor (mai mult stangul) si senzatie de nesiguranta pe picioare.
Pana acum am facut urmatoarele analize: sange (hemoleucograma completa, glicemie, colesterol, potasiu, magneziu, calciu) perfect, EKG si un EKG Holter -au iesit doar 54 de extrasistole supraventriculare izolate, ecografie abdominala-in regula, CT la craniu-nimic....
Ce credeti ca ar fi indicat sa fac mai departe pentru ca starea vad ca avanseaza...?!

Raspunsuri (1)

Utilizator21611429956

acum 2 ani

Stiu ca a trecut mult timp, dar ai gasit rezolvare ? Ma regasesc 100% in descrierea ta.