Oare este vorba despre inima

Diverse

Postata de biancaoana cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am 20 de ani,sunt femeie,nu fumez,nu beau alcool,insa azi noapte cand m-am intors pe o parte a inceput sa ma intepe in zona inimii,cand ma puneam pe spate nu ma mai intepa,insa daca ma ridic si merg sau stau pe o parte incepe sa ma intepe,o fi inima?sau vreun muschi din zona..nu stiu ce sa fac,deoarece imi este frica sa nu fie ceva la inima.daca puteti sa-mi dai un sfat,o parere.Multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil este vorba de o nevralgie intercostala; este recomandat , totusi, sa consultati medicul internist.

biancaoana

acum 11 ani

Multumesc frumos

VICTORAS

acum 11 ani

La lipsa de Ca si Magneziu te-ai gindit? Si eu am avut asa ceva si cu un tratament de o luna de Magneziu Forte si Ca mi-am revenit complet!!!Sanatate !!!

biancaoana

acum 11 ani

Nu m-am gandit la nimic,pt k nu mi s a mai intamplat,iar analizele le am facut destul de recent,in iulie si erau toate ok..acu nush ce sa zic..m-am gandit initial sa nu fie vorba de la efort,din ziua respectiva nu mi s-a mai repetat..acu daca o sa se mai repete o sa ma duc la un control.ms pt sfat