O prietena

Diverse

Postata de constantin6120546 cu 15 ani in urma.

Din nefericire zilele acestea o prietena mi`a marturisit ca in copilarie a fost abuzata de tata, a incercat penetrarea dar nu a reusit fiind un alcoolic. Precizez ca o abuza fizic pe mama ei iar sotul pe care l`a avut a abuzat`o fizic, emotional si sexual. A divortat de sot dar acum vrea sa`si refaca viata cu altcineva. Problema e ca nu poate avea o viata sexuala normala, refuza sa consulte un doctor psiholog si eu nu stiu cum sa o ajut, de fapt pe amandoi. Va mumltumesc si astept cu nerabdare un sfat

Raspunsuri (3)

rodica109119930

acum 15 ani

Buna!
In cadrul centrului nostru avem si un specialist foarte bun chiar pe aceste probleme legate de sexologie.
Pentru aceasta este necesar sa o ajutati pe prietena dvs. sa inteleaga ca aceasta specialista in sexologie este prietena ei si ca ea stie cum si in ce fel o poate ajuta.Trebuie sa o ajutati sa inteleaga ca nu este ca si o consultatie la doctor ci este o discutie confidentiala intre ele.
Pentru mai multe detalii va rog sa ne contactati pe site-ul: www.centrunaturist.ro
Cu respect, Dr.Adelina Gutan

constantin6120546

acum 15 ani

Va multumesc din suflet pentru raspuns. Am sa incerc sa o conving cu toate ca nu este atat de usor sa gasim un doctor bun. Traim intr-un oras mic iar un drum la Bucuresti este exclus deoarece are si un copil mic care abia a intrat la scoala. Imi puteti recomanda macar o carte anume pentru situatia ei?

rodica109119930

acum 15 ani

Cu placere!

Va putem recomanda FEMEI CARE IUBESC PREA MULT Robin Norwood, o carte care o poate ajuta foarte mult pe prietena dvs.

De asemeni Terapia Florala Bach este exceptionala in rezolvarea problemelor de natura psihoemotionala. Nu in ultimul rand Flavinul7 despre care gasiti informatii pe www.flavin7.ro este indicat persoanelor care au suferit socuri emotionale si care au tendinta de a fi depresive.

Cu respect, Dr. Adelina Gutan www.centrunaturist.ro