O intrebare

Diverse

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Mi-am luat ulei de ricin de la farmacie ,si scrie pe cutie ptr uz intern ,e vreo greseala ?? Din cate stiu este doar un fel de ricin ,cel care poate fi folosit atata intern cat si extern pt par ,gene .. Si inca ceva uleiul aplicat pe par ,inchide culoarea parului putin ?:) Multumesc

Raspunsuri (2)

marnura

acum 13 ani

uleiul de ricin este de un singur fel.pt par inchide putin culoarea,iar pt gene ar fi bine ca cineva sa-ti taie varfurile genelor cu forfecuta.aplicat uleiul pe gene le regenereaza si le creste f frumos.pt operatia la ochi care am facut-o mi-a taiat genele numai la un ochi cand m-am vazut asa am rugat asist.sa-mi taie si la celelalt.au crescut f frumos si lungi .dar dureaza putin,bafta

ina

acum 13 ani

Uleiul de ricin poate fi folosit si pentru uz intern ca laxativ, sau dieta cu ulei de ricin pentru anemie