Nu stiu

Diverse

Postata de dumii cu 12 ani in urma.

De 4 zile de cand am mancat o omleta ma simt f rau,dureri de cap ,dureri de burta,frisoane ,febra seara sunt mai puternice
pe zi ce trece,

ce imi recomandati sa fac? orice mananc "imi sta in gat" gen o stare de voma

ps: am 18 ani neimpliniti baiat! nu stiu daca e de la omleta aia,dar de atunci am inceput sa ma simt f nasol

Raspunsuri (11)

ochi negri

acum 12 ani

Daca faci si febra,s-ar putea sa ai o toxiinfectie alimentara.Ar fi bine sa mergi la medic.

Medic Epuran

acum 12 ani

Utilizatorul ochi negri a dat un răspuns foarte bun, în cazul d-vs fiind vorba probabil de o toxiinfecţie alimentară. Recomand consumul crescut de lichide şi consultul unui medic gastroenterolog, deoarece va fi probabil nevoie de administrarea unui antibiotic

DUMII

acum 12 ani

cred ca e si o raceala ,pentru ca am inceput sa tusesc,dar durerea de cap ma termina ,sa ma duc la medic ?

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandat consultul unui medic dacă starea de sănătate nu s-a ameliorat

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

pentru a nu astepta foarte mult la anumite servicii medicale, ac***a in vedere ca este foarte probabil sa fie o toxiinfectie alimentara, va puteti prezenta la medicul de familie, acesta fiind prima linie in astfel de probleme relativ frecvente, ca de altfel si pentru raceala despre care ati pomenit. oricum, pentru a primi un antibiotic, trebuie sa va prezentati la medic, si sa nu il luati in necunostinta de cauza.

va urez o seara buna

merry

acum 12 ani

Buna ziua a-si dori sa-mi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare: de1 sapt. am o durere in partea dreapta si este si umflat este oare apendicita? Va multumesc anticipat.

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru utilizatorul merry - Durerea este suportabilă? este prezentă permanent sau doar în anumite situaţii? umflătura unde este situată?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

daca aveti aceasta durere de o saptamana fix in acelasi loc, si acum este si umflata zona, dar nu aveti nici o alta simptomatologie, putin probabil sa fie apendicita. totusi, nu cred ca ne-ati scris toate detaliile despre situatia dumneavoastra, pentru a va putea da un raspuns clar...

va urez o zi buna

merry

acum 12 ani

este permanent,dar de 2 zile ma doare si in zona ficatului si este umflat acum toata partea dreapta de la coste pana la incheietura piciorului

merry

acum 12 ani

rectific de sub coaste pana la incheietura piciorului, ma doare capul,stari de voma lipsa poftei de mancare acestea sunt simptomele.Va multumesc anticipat.

merry

acum 12 ani

Buna seara mai am de mentionat ca dtot de atunci de cand ma doare in zona ficatului ma inteapa si inima mi-am luat pulsul de mai multe ori si este cuprins intre130 si 140 are vreo legatura cele spuse mai sus? Va rog sa-mi raspunde-ti cat mai curand plizzzzzzzzzz.Va multumesc anticipat.