Nu stiu ce sa mai cred

Diverse

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Laptele de vaca pana la urma e bun sau nu ptr sanatatea omului ?
Multi zic ca nu e bun , si pe internet daca caut..se recomanda oricare alt lapte,pe cand altii spun ca e doar o strategie de marketing ptr ca oamenii sa cumpere produse mai scumpe
si cu "mai multe vitamine" cica...

Raspunsuri (4)

marilu123

acum 13 ani

laptele de vaca este f.bun mai ales consumat nefiert - lapte crud - cauta pe net. cum au trait oamenii pina in zilele noastre fara "lapte praf sau pasteurizat", daca am reusit sa traim atatia mii de ani fara supermarket poate mai reusim cite-va sute.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

mayb_e

acum 13 ani

Ms Dan ,ptr raspuns! :)

Filipa

acum 13 ani

Copiii care cresc la tara, cresc cu lapte de vaca si sunt mai sanatosi decat cei de la oras. Eu cred ca laptele de vaca trebuie fiert, nu dat crud. De-altfel, laptele se da cu gris, cu cereale, depinde de varsta.