nu pot sa dorm

Diverse

Postata de - de ce - cu 13 ani in urma.

buna seara , nu pot sa dorm , nu ma simt obosit dar nu mai am acelasi somn de acum o luna , ce sa fac , multumesc

Raspunsuri (2)

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

ce s-a intamplat acum o luna ?sau e doar un fel de a spune?

Ella

acum 13 ani

Buna,
as vrea sa te intreb care arputea sa fie motivul ca nu poti sa dormi,esti cumva apasat de ceva,o suparare,o deceptie sau pur si simplu s-a schimbat ceva in stilul tau de viata??,Oricare ar fi raspunsul exista rezolvare.Daca te apasa ceva,rezolva aceea problema,apoi nu manca cel putin cu 2 ore inainte de culcare nici nu consuma alcool sau cafea,ci mai degraba o cana de lapte indulcita cu miere sau faci o baie relaxanta inainte de culcare cu niste saruri sau uleiuri de baie care au menirea de a te relaxa si inca ceva nu sta la televizor pana tarziu.Fa-ti un program pe care sa ti-l impui in functie de serviciul pe care il ai sa te culci cel tarziu la 10-10.30 seara,crede-ma iti va fi de folos!Sa auzim numai de bine!