NU MA POT INGRASA

Diverse

Postata de blonduxlinkin96 cu 12 ani in urma.

Okey deci, a inceput prima data acum 2 ani si ceva cand am inceput sa slabesc dramatic de la 52 de kilograme la 13 ani la 48 de kilograme la 15 ani [in aprilie fac 16] Am fost la endocrinolog si mi-a spus ca nu e normal la inaltimea pe care o am aia fiind de 1,78 sa am abia 50 de kilograme [aveam cand am facut controlul acum probabil ca am mai slabit cel putin 2 kilograme]. Cu alimentatia nu stau deloc prost 5 mese pe zi chiar 6, trei principale si cate 2 gustari intre mese. Mananc consistent si mananc de toate fructe legume ciorbe orice. Se umfla stomacul dupa fiecare masa dar banuiesc ca mancarea nu se distribuie in tot corpul iar dupa 1 ora, o ora jumate forma stomacului revine la normal am luat Supradyn o luna dar degeaba nici o diferenta. Ce ma deranjeaza cel mai tare este ca oamenii au ajuns sa ma ocoleasca din cauza felului in care arat am cearcane desi dorm 9 ore cel putin nu am obraji sunt "supt" la fata parca as fi un zombi si sunt plin de riduri... Astept raspunsuri, pareri. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (10)

gigel birăruți

acum 12 ani

3 linguri de ulei de IN comestibil și 100g de nuci în afară de mâncare, sigur te va îngrășa. în loc de ulei omega 6 floarea soarelui, folosește ulei omega 9 uleiul de măsline.

Mona

acum 12 ani

Iti recomand o cura cu laptisor de matca. Eu am reusit sa iau in greutate dupa o astfel de cura. Asigura-te ca nu ai probleme de sanatate! Mergi la medic si fa analize! Si un medic homeopat ti-ar fi de ajutor. Succes!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi util sa apelati la un medic psihiatru ce poate indica un tratament anxiolitic si psihoterapie, cat si la un consult nutritional. sunt necesare evaluarile medicale repetate .

blonduxlinkin96

acum 12 ani

Nu cred sa am probleme mintale mai ales anxietate [daca la asta va refereati prin anxiolitic] sunt social din toate punctele de vedere. De mentionat faptul ca ma masturbez de doua chiar trei ori pe zi ....desi nu cred sa fie asta o problema

gigel birăruți

acum 12 ani

”masturbez de doua chiar trei ori pe zi ”- cu siguranță aceasta este cauza.
recomandare de la Dr. Cristian Irina este corectă.

Voicu Florentina

acum 12 ani

Buna, daca ai nevoie de o solutie ma poti contacta pe [email protected]

Cristina Covali

acum 12 ani

Un control medical este binevenit. Ceea ce iti pot recomanda este o cura de deparazitare care poate rezolva problema balonarii si a cearcanelor. O metoda eficienta este cea care se regaseste in cartea lui Hulda R Clark. http://www.herbalparasitecleanse.com/. Calitatea alimentelor si modul in care se combina este deasemenea important. In privita masturbarii poate deveni o problema daca devine un obicei constant si frecvent. Ma poti contacta pe adresa [email protected]

parerea mea

acum 12 ani

daca nu e urmarea unei suferinte ori nu duci saci cu cimnt, stai linistit!

Nirolf

acum 12 ani

Ai grija si ce mananci, si cum amesteci alimentele. Unele nu merg cu altele si cauzeaza o digestie p***a, apoi din cauza nutrientilor care nu sunt absorbiti si ajung sa fie descompusi in intestinul gros, ajungi sa absorbi o gramada de noxe, iar asta se vede pe fata ta, da aspectul imbatranit al pielii si cearcanele, deasemenea afecteaza ficatul si alte organe interne. Posibil sa ai si sindromul colonului iritabil.
Citeste ce zice aici http://www.scritube.com/medicina/alimentatie-nutritie/Alimentatie-corecta191231717.php si apoi mai cauta si alte surse, despre cum sa te hranesti sanatos.
Stilul de viata ne afecteaza, suntem nervosi sau iritati uneori fara sa ne dam seama, si una din caile de defulare folosite este masturbarea, faptul ca te masturbezi atat de des poate fi un semn ca esti afectat de anxietate.

Andries Rodica

acum 11 ani

Iti recomand sa faci un examen coproparazitologic. Este posibil ca aceasta scadere in greutate sa fie provocata de aparitia unor paraziti din organism. In trecut, aceeasi problema de sanatate am avut-o si eu. Cu ajutorul pachetului Dr. Hulda Clark premium cumparat de pe situl web www.*** am eliminat foarte multe tipuri de paraziti prin scaun. Dupa 3 luni de zile, m-am ingrasat 2,5 kg. Consider ca parazitii reprezinta o cauza destul de importanta pentru aceasta problema.