Noliprel, comprimate

Diverse

Postata de alibaba72 cu 12 ani in urma.

Noliprel este cumva un medicament betablocant ce poate duce la cresterea trigliceridelor?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Medicamentul Noliprel nu este un beta-blocant ci face parte din clasa inhibitorilor enzimei de conversie a angiotensinei şi diuretice (combinaţii). Administrarea lui poate produce într-adevăr modificari ale rezultatelor analizelor sanguine (ale sodiului, calciului, ureei, creatininei, acidului uric, calciului şi a glicemiei), dar nu determină şi creşterea trigliceridelor din câte cunosc).

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

daca in urma analizelor recente ati gasit modificari importante ale trigliceridelor si/sau colesterolului, ar trebui sa va adresati medicului de familie pentru un diagnostic si un tratament adecvat.

va urez o zi buna

Mihai38

acum 6 luni

Buna ziua i-au tratament cu noriprel de vre-o 8luni,am observat ca am probleme de erectie, am 38de ani si nu am avut pana acum probleme. Este posibil?