nodul solid la san cu structura de fibroadenom

Diverse

Postata de PavElena cu 13 ani in urma.

De curand am primit vestea ca trebuie sa ma operez de nodul la san.anul trecut am fost operata de piatra la fiere de un medic foarte bun de la floreasca,medic specializat in chirurgie generala,acum trebuie sa ma operez din nou dar as vrea sa ma opereze acelasi medic.stiti cumva daca un medic specializat in chirurgie generala ar putea sa faca si genul acesta de operatie,de nodul la san?cu respect va multumesc.

Raspunsuri (4)

Dr. Maria Petrica

acum 13 ani

De regula da,desi exista si structuri specializate.Contactati-l.

PavElena

acum 13 ani

Multumesc din suflet pentru raspuns.Tot respectul pentru munca dvs.

Ionescu

acum 13 ani

Operatia nu indeparteaza si cauza din care a aparut nodulul.
Daca persista sau se repeta factorul cauzativ (de regula: conflicte cu partenerul, griji cu copii, lovituri la san) atunci noduli vor aparea in alt loc si operatia a fost de prisos.
Exista si remedii homeopate efective care elimina astfel de noduli fara operatie.

PavElena

acum 13 ani

se poate sa-mi oferiti mai multe detalii?multumesc