nedumerire..

Diverse

Postata de 123me cu 12 ani in urma.

buna..am si eu o nedumerire..luna trecuta, intre 14 si 16 ar fi trebuit sa`mi vina menstruatia..dar nu mi a venit.am facut 3 teste, unul la cateva zile dupa intarziere, al doilea la aproape o sapt si ultimul azi,..toate au iesit negative.am uneori dureri de burta si de spate, simptome care le am cand trebuie sa imi vina..ce se intampla defapt?multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

prelungirea ciclului ovulator (prin prelungirea fazei proliferative) pot fi exprimarea unor dezechilibre hormonale (tiroidiene prin hipotiroidie, hiperandrogenie). ar fi util un examen fizic pentru obiectivarea durerii pelvine, eventual un consult ginecologic.