Nasaleze, Spray Nazal Antialergic

Diverse

Postata de angelapatro cu 12 ani in urma.

Daca mucoasa nazala este foarte uscata, se poate folosi nasaleze?

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Nasaleze acţionează prin formarea unui gel asemanator mucusului (în cazul când mucoasa nazală este uscată), care acoperă întreaga mucoasă nazală şi acţionează ca o barieră împotriva alergenilor

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

inainte de a folosi orice medicament, ar trebui sa incercati mai intai sa aflati despre ce boala este vorba. ati fost la medicul de familie, sunteti diagnosticata cu vreo boala, mai aveti vreun simptom in afara de uscaciunea mucoasei nazale?

va urez o seara buna

angelapatro

acum 12 ani

Buna seaea
Spray-ul mi-a fost prescris de catre medicul ORL.pentru ca aveam nasul infundat aproape tot timpul. Dupa 2 saptamani de utilizare nasul s-a desfundat, dar daca nu mai folosesc nasaleze, incepe din nou sa se infunde.Medicul a spus ca se poate sa fiu alergica. Urmeaza sa-mi fac acel test, apoi voi vedea. Pana atunci pot folosi in continuare acest spray? Nu este prea mult. Eu ma simt bine daca il folosesc. Nu are alte reactii la folosire indelungata? Va multumesc

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

il puteti folosi in continuare pana la acel test. din informatiile prezente in prospect, nu ar avea efecte adverse si nu ar da dependenta.
daca doriti sa cititi mai multe informatii din prospect, il gasiti si pe acest site urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/medicamente/nasaleze-spray-nazal-antialergic_17060

va urez o zi buna

Monica

acum 7 ani

As firii 4 cutii de Nasaleze , va rog, am nevoie urgentă .