MIOSTIN, comprimate 60 mg

Diverse

Postata de SorinW cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am un copil de 10 ani si 6 luni si in urma cu aproximativ 5 ani a fost diagnosticat cu Miastenia Gravis. Problema mea este ca nu gasesc pe nicaieri Miostin tablete de 60 mg. Va rog mult sa ma indrumati intr-un fel . Va multumesc.

Raspunsuri (1)

sari

acum 12 ani

Cauta si metode naturiste, prin care sa contracarezi efectele bolii.Verifica si daca mai este necesar tratamentul si daca a fost stabilit corect.poate la un alt medic. Exista si forme de tratament practicate de medicina neconventionala, care au efecte foarte bune, masaj, meditatii, reflexoterapie, acupunctura, gimnastica medicinala chineza Taichi sau poate si un psiholog bun.
Exista teoria doctorului Hamer care sustine ca toate bolile au la baza blocaje emotionale, care afecteaza apoi organele si produce bolile, iar un psiholog poate debloca aceste bariere, facand omul sa se insanatoseasca.
Sport, inot, plimbari in aer curat, socializarea sunt foarte benefice.
Sanatate